میوه های خشک چه فوایدی دارند؟

برخی از میوه ها به طور طبیعی خشک هستند و فواید آنها اغلب نادیده گرفته می شود، مانند آجیل (به خصوص گردو) و فندق، در حالی که برخی دیگر باید آبگیری شوند: زردآلو، توت فرنگی، انگور یا حتی موز. هر کدام طعم میوه اصلی خود را حفظ می کند … و غلیظ تر.

آنها برای سلامتی شما مفید هستند و برای بوت کردن بسیار خوشمزه هستند! با این حال، آنها دارای کربوهیدرات بسیار بالایی هستند. از مصرف زیاد آنها خودداری کنید. علاوه بر این، مصرف آنها جایگزین سیب و سایر پرتقال های پرآب نمی شود.

میوه خشک

فواید میوه های خشک قبل از ورزش

دانه های روغنی، با محتوای چربی بالا، پر انرژی ترین مغزها هستند. آنها همچنین حاوی غلظت بالایی از فیبر و اسیدهای چرب هستند. آنها را ساده انتخاب کنید تا نمک اضافی را محدود کنید.

از آنجایی که کربوهیدرات بسیار بالایی دارند، می‌توان کنسانتره میوه های خشک را قبل از ورزش مصرف کرد که در حین ورزش، چه دوچرخه‌سواری کوهستان، پیاده‌روی، پیاده‌روی یا حتی ماراتن بسیار مؤثر است. پر کالری ترین آجیل ها کشمش و خرما هستند.

میوه های خشک را با غذاها ترکیب کنید

میوه هایی که به طور طبیعی خشک شده یا به طور مصنوعی کم آب شده اند، مدت زمان بیشتری باقی می مانند. یک راه خوب برای مصرف میوه های تولید شده خارج از فصل. این آماده سازی می تواند کل میوه یا به صورت برش های کم و بیش ضخیم، مکعبی یا حتی پودری باشد.

در این اشکال مختلف، می توانید آنها را به تنهایی، در سالاد یا پخته میل کنید. پودر بادام نیز اغلب به عنوان یک ماده در پخت استفاده می شود.

میوه های خشک را با غذاها ترکیب کنید

میوه خشک فله

در ارتباط آنها با سبزیجات خام یا میوه های تازه تردید نکنید. برای مثال :

مقداری بادام زمینی تفت داده شده و له شده را در هویج رنده شده خود بریزید.
کاهو بره خود را با آجیل کاج بپاشید.
گردو و اندیو را با هم ترکیب کنید.
پسته و کلم قرمز را با هم ترکیب کنید.
میوه های خشک با گوشت: انگور، زردآلو، خرما…
پادشاه میوه های خشک انگور است: سفید یا سیاه، از Corinth، Smyrna یا مالاگا. به ویژه سرشار از آهن و ویتامین B است، همچنین حاوی مواد معدنی بسیاری مانند پتاسیم، کلسیم، منیزیم و آهن است.

سایر میوه های خشک “گوشت دار” زردآلو، خرما، انجیر، آلو است. کربوهیدرات بالایی دارند و چربی کمی دارند. آنها همچنین ویتامین های A، E و PP را ارائه می دهند. ویتامین C بسیار شکننده است و تقریباً در انجیر صادراتی میوه های خشک وجود ندارد. زردآلو خشک سرشار از پتاسیم و موز خشک از نظر منیزیم است. از طرف دیگر انجیر تامین کننده عالی کلسیم است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.